GenelRöportaj

Meslekte 35. Yıl – Yaşar Arabul

35 yıl önce otobüsçülükle mesleğe başlayan Yaşar bey ,o zamanlar benim için Dünyanın en güzel şeyi Otobüsümüzü durakta ileri almaktı diyerek sohbete başladı. Otobüsçülükten Taksiye geçiş yaptıktan sonra hayatının hep sarı geçtiğini, bu mesleğin her tarafında görevler aldığını şoförlükte yaptığını ITEO da yöneticilikte yaptığını ama kendisini duayen olarak görmediğini belirtti.

Yeni nesil taksicilikten umutlu olduğunu ‘’bizlerden sonra gelen nesil içinde çok akıllı genç insanlar görüyorum ve bunların inşallah sektörü iyi yerlere getireceğini düşünüyorum’’ dedi. Bizim zamanımızda esnaf odaları sorgulanmazdı esnaf işi düşünce uğrardı odaya ama şimdi Esnaf odaları daha yakından takip ediliyor.

Kalite konusunda Araç kalitesi ile beraber Araçları kullananların kalitesinin de artırmak gerekir ikisinin beraber olması gerektiğini söyleyen Yaşar bey. ‘’Taksicilik dünyanın her tarafında kabul görmüş bir meslektir ve geleciği daha iyi olacaktır inşallah’’dedi.

Mesleğin kuralını kanunu okumanın önemli olduğunu okuyup bilgilenmek sektöre fayda getireceği gibi mesleğin geleceğini de şekillendirmekte katkı sağlayacaktır diyen Yaşar bey ile Yaptığımız söyleşiyi web sitemizde bulabilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyicisi Kullanıyorsunuz

Lütfen reklam engelleyici eklentiyi devre dışı bırakıp sayfayı tekrar yenileyin