GenelGündemITEOSon DakikaTeknolojiVideo Galerisi

PLAKA FİYATLARI NEREYE KOŞUYOR?

blank

İstanbul Taksi Plakası Fiyatları!

Dünya’nın en fazla kullanılan şehir içi ulaşım aracı Taksiler, yolcularına sağladıkları konforlu seyahat avantajı ile yıllardır hizmet vermeye devam ediyor. Yapılan Araştırmalara göre 2022-2026 yılları arasında Dünya genelinde Taksi sektörünün büyüme hızının %7.51 olması beklenmektedir. Sektör’ün 2022 yılı dünya geneli Cirosu 276 Milyar dolar civarındadır.

Teknolojininde Sektöre kattıkları ile beraber Sektörün her yıl büyümesi kaçınılmaz olmuştur. Bütün Dünya genelinde ve Türkiye’nin İstanbul dışındaki illerinde rakamlar yukarıya doğru giderken İstanbul özelinde durum neden bunun Tersi istikamette gitmektedir?

Dünya’nın en büyük metropollerinden birisi olan İstanbul’da Taksi Plaka fiyatlarının son 4 yıldır aşşağıya doğru ivme kazanmasının sebebi veya sebepleri nelerdir?
İstanbul Plaka Fiyatının son 10 yılını incelediğimizde ortlama Rakamın 400.000 dolar civarı olduğunu çok Rahat söyleyebiliriz. Gelinen noktada yaklaşık 270.000 dolar civarında satılan plakaları başka mülkler ile kıyasladığımızda Plaka fiyatlarının olması gereken değerinin çok altında olduğunu söyleyebiliriz.
Getirisini diğer unsurlarla örneğin gayri menkul ile kıyasladığınızda Plaka fiyatının şuanki rakamların çok daha üstünde olması gerektiği açıktır.
Gelelim İstanbul Dışındaki illere. Başta Antalya olmak üzere önceki yıllarda İstanbul Taksi Plakasının yarısı kadar bile değeri olmayan illerin bu gün neredeyse İstanbul Taksi Plakası’nın 2 katı kadar değerlere ulaşması akıllara bu durumun sebebinin neler olabileceğini getiriyor. İstanbul dışındaki illerin Plaka fiyatları 8-9 Miyonlara ulaşmışken Dünya’nın en büyük metropollerinden birisi İstanbul’un Taksi plaka fiyatının 4-5 Milyon gibi bir rakamlarda tutulması Ticari mantık ile izah edilemez.Bu fiyatları baskı altında Tutan galeriler artık bu şekilde baskılayamaya caklar çünkü İstanbul Plaka fiyatı Tarihinin en düşük fiyatlarını yaşıyor ve bu yüzden bu günlerde Talep Patlaması yaşıyor.

blank
İstanbul Taksi Plaka Fiyatının olması gereken değeri nedir? Bu sorunun cevabı son 10 yıllık ortalamalara ve diğer varlıklarla ve getirisi ile karşılaştırıldığında yaklaşık 8 MİLYON Lira gibi bir rakam ortaya çıkıyor. Son 1 aylık döneme bakdığımızda Plaka fiyatı yükseliş anlamında bir ivme kazanmış olsa bile mevcut fiyatlar değerinin oldukça altındadır ve Hak ettiği değeri bulacağı günler yaklaşmaktadır. Önümüzde 1803 Minibüsün Taksiye dönüşmesi olayı var. Bazı galerilerin minibus dönüşümünden gelecek plakaları bahane ederek fiyatları aşağı çekmek için hazırlık yaptığını biliyoruz ama biz bu filimi daha öncede görmüştük daha önce yapılan minibüs dönüşümünde fiyatları önce indirip plaka sahiplerini panikletip plakalarını sattırmayı denediler maalesef konuya hakim olmayan esnaf içinde PLAKALARINI ÇOK UCUZA SATANLAR OLDU!!

 ESNAF ARTIK UYANDI ve ”GALERİLERE UCUZA VERECEK PLAKAMIZ YOK” KARDEŞİM DEMEYE BAŞLADI.

blank
Etiketler

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Plakaların yükselmeme sebebi İbb ile beraberce hareket eden galerilerdir. Tamamıyla yerlş ve milli Özmalımız olan plakarımızı savunma hattında 10 milyon olana kadar satmıyacağız

  2. Çok haklı bir tespit istanbul yerlerde sürünüyor bir kaç fırsatçı komüsiyoncu bizim malımızın fiyatını belirliyor

  3. Tespitlere katılıyorum , şu anda fiyat / kazanç oranı en düşük olan yatırım aracı İSTANBUL TAKSİ PLAKASIDIR … olması gereken nokta 8 – 10 M bandıdır.
    Biraz sabır lütfen, piyasanın aşağıya düşmesine müsaade etmeyiniz.
    2+1 daire fiyatına plaka olur mu?

    Saygılar, bol kazançlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyicisi Kullanıyorsunuz

Lütfen reklam engelleyici eklentiyi devre dışı bırakıp sayfayı tekrar yenileyin