GenelGündemITEORöportajSon Dakika

Hukuktan ve Yasalardan Haberi Olmayan İ.B.B.!

blank

 

Her defasında yaptığı hukuk ve yasa tanımaz girişimler ile gündem olmaya çalışan Ekrem İmamoğlu bugün UKOME gündemine getireceği başta, ilave taksi ve korsan taşımacılık yapan araçlara yol belgesi verilmesi olmak üzere bir çok madde yasa ve hukuk dışıdır.

Ekrem İmamoğlu’nun hukuk müşavirlerinin dersine iyi çalışmadığı ve belediye başkanına eksik bilgi verdikleri ortaya çıktı.

blank

Zira UKOME yönetmeliği 28. maddesinde;

”Nüfus artışı ve şehrin ulaşım planı dikkate alınmak suretiyle büyükşehir sınırları dahilinde taşıma ihtiyacı, UKOME tarafından düzenlenecek bir raporla İçişleri (Ek ibare: RG-23/5/2019-30782) ve Çevre Şehircilik Bakanlığına bildirilir’‘ denilmektedir.

Yürürlükte bulunan bu yasaya göre İ.B.B.nin UKOME kurulu teknik bir rapor hazırlayıp İçişleri ve Çevre Şehircilik bakanlıklarından onay alması gerekmektedir.

İ.B.B. UKOME kurulu tarafından İçişleri ve Çevre Şehircilik bakanlıklarına rapor sunulmadığı için bugün yapılacak UKOME toplantısında RED KARARI çıkacaktır.

Ekrem İmamoğlu’ndan, İstanbul halkı olarak önce yasalara uymayı, sonrada toplumun gerçek sorunları olan başta Depreme hazırlık ve pandemi bulaş sayısını artıran toplu taşıma sorununa çözümler üretmesini, yeni sıra bekleyen altyapı ve yol çalışmalarına öncelik verilmesini bekliyoruz.

blankblank

blank
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyicisi Kullanıyorsunuz

Lütfen reklam engelleyici eklentiyi devre dışı bırakıp sayfayı tekrar yenileyin