EtkinliklerGenelGündemRöportaj

ASKERİMİZE DESTEK KONVOYU SON ZAMANLARIN EN BÜYÜK KONVOYU OLDU

İdlib’de rejim unsurlarınca düzenlenen hain hava saldırısında şehit olan Mehmetçiklere destek vermek için Dün Gece 23:30 da başlayan Askerimize Destek Konvoyu yaklaşık 3500 Taksi’nin katılımı ile gece saat 01:30 da son buldu.Konvoya yol kenarından alkışlarla destek veren Vatandaşlar Taksicilerin bu hareketini takdirle karşıladı.

Konvoyun Avrupa ve Anadolu yakası Planlayıcıları Saat 21:30 hazırlıklarına başladılar. Saat 23:30 a kadar Güzergahlar ve Konvoyda kullanılacak Techizatlar üzerinde son kontrollerini yapan ITEO,Kooperatifler,Dernekler,Duraklar,Zello Kanal başkanları,ve Sosyal medya ekipleri Saatler 24:00 a yaklaşırken konvoya start verdiler. Avrupa yakasında Astoria AVM önünde başlayan konvoy Anadolu yakasından gelen konvoy ile Barboros bulvarında birleşti. Beşiktaş’da birleşen konvoyun bir ucu Zincirlikuyu’da  diğer ucu Karaköy’e kadar uzanınca ortaya eşine az rastlanır bir görüntü çıktı. Bu organize hareket disiplin içerisinde Tepebaşı TRT binasının önüne gelince Yolun sağ tarafına park ettiler.

Odakule önünde toplanan Taksicilerin yöneticilerini burada İstanbul Emniyet müdürlüğü yetkilileri karşıladı. Taksicilerin içinden seçilen 5 kişilik ekip Rusya konsolosluğuna Siyah çelenk biraktıktan sonra ITEO başkanı Eyüp Aksu’nun konuşma yapacağı Alana geçtiler.

Konuşmasına Bizler İstanbul Taksicileri olarak Her zaman Devletimizin ve millettimizin emrinde olmuşuzdur diyerek Başlayan Başkan Eyup Aksu,konuşmasında Taksicilerin Askerlerimize olan desteğini  güçlü bir şekilde vurguladı. Konuşmasında Cumhurbaşkanımızın ‘’Türkiye haklı mücadelesinden hiçbir zaman geri durmayacaktır. Hiçbir şehidinin kanını yerde bırakmayacaktır. Hiçbir ihaneti unutmayacaktır. Milletimiz yanımızda olduğu sürece her zorluğun üstesinden gelecek, ülkemizi köşeye sıkıştıracağını zannedenlere tarihi bir ders vereceğiz’’ sözlerinede yer veren Başkan Taksicilerin her türlü ihanetin karşısında yer alacağını belirtti.

Konvoy, Taksicilerin Şehitlerimizin isimlerinin tek tek okuyup yoklama almasından sonra İstiklal Marşının okunmasıyla son buldu.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyicisi Kullanıyorsunuz

Lütfen reklam engelleyici eklentiyi devre dışı bırakıp sayfayı tekrar yenileyin