GenelGündemITEORöportajSon DakikaSosyal Sorumluluk ProjeleriYazarlar

İŞGALCİ İSRAİL’E, TAKSİ ESNAFIMIZDAN BÜYÜK PROTESTO!

blank

 

İslam Alemi’nin ilk kıblesi Mescidi Aksa’nın da içerisinde bulunduğu Kudüs’te, her Ramazan ayında uyguladığı şiddet ve zulüme bu yılda devam eden Terör Devleti Siyonist İsrail, 60 üzerinde sivil insan, kadın, çocuk dinlemeden şehit etti. Dünya’nın adeta, laf dinlemez şımarık çocuğu pozisyonunda olan İsrail’in mübarek günlerde uyguladığı şiddet,blank Dünya’nın her yerinde olduğu gibi, Türkiye’de de şiddetle protesto ediliyor. İstanbul Levent’te bulunan elçilik  binası önünde toplanan binlerce ”Yerli ve Milli” taksi esnafımız tarafından düzenlenen protesto eyleminde basın açıklaması yapan Birleşik Taksi Şoförleri Derneği Genel Başkanı Hüseyin DUMAN;

Dünya’nın, Avrupa’nın, Birleşmiş Milletler’in, Uluslararası Ceza Mahkemelerinin gözleri önünde cereyan eden zulümlere Uluslararası Platformların kör, sağır, dilsiz oluyor, İstanbul bizim için neyse Filistin’de odur, Siyonist İsrail biliyoruz ki şımarıklığına devam edecek, bizler geçmişimizi, tarihimizi biliyoruz, Devlet’imize sesleniyoruz, Mehmetçik Kudüs ve Gazze’de var olmalı, Filistin yalnız bırakılmamalı ifadelerini kullanan Duman, ”Filistin’e Selam Olsun, İşgalci İsrail Kahrolsun” sözleriyle basın açıklamasını bitirdi.

blank

Yeni Nesil Taksiciler Kooperatifi Başkan Vekili Kadir Sivriburun‘un İngilizce olarak hazırladığı basın açıklamasında ”Let me began with saying, ‘East Jeruselam Is Palestinian Territory, Not Israeli” ( Doğu Kudüs İsrail’in değil, Filistin Toprağıdır) diyerek başladığı sözlerini, ”Leave Palestine Alone Enough Is Enough” (Yeter Artık Filistin’i Rahat Bırakın) cümleleriyle sonlandırdı.

 

 

 

blankGörüşlerini aldığımız Taksi Dergisi Genel Yayın Yönetmenimiz Korkut Aykut Akkoyunlu ise;

Tarihin, kendisine yüklediği Misyonla, Dini, Dili, Irkı farketmeksizin mazlum coğrafyaların, masum insanlarının umudu olmayı sürdüren Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ”Kadim Taksi Esnafı” her daim Devlet’in yanında, Millet’inin safındadır. Bu vesile ile özellikle; Kudüs’te masum Filistin’li kardeşlerimize, İlk kıblemiz, Kırmızı çizgimiz Mescidi Aksa’mıza ve Çin zulmü altındaki Doğu Türkistan’daki Soydaşlarımıza uygulanan Devlet Terörlerinin son bulması duası ile İslam Aleminin Ramazan Bayramını tebrik ederim! ifadelerini kullandı.

Basın açıklamalarının ardından binlerce taksi esnafı, elçilik binası önünden İsrail’e tepkilerini korna çalarak göstererek dağıldı.

 

blank
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyicisi Kullanıyorsunuz

Lütfen reklam engelleyici eklentiyi devre dışı bırakıp sayfayı tekrar yenileyin