GündemRöportaj

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE SORULAR VE CEVAPLARI

İstanbul Büyükşehir belediyesi 26.01.2020 tarihinde yazılı olarak sorduğumuz soruların bazılarını cevapladı. Cevaplanmayan sorular için ilgili birimlerin çalışma yaptığını kısa zamanda dergimize göndereceklerini bildirdi

SORU: 9+1 ARAÇLAR İLE İLGİLİ  YOL GÜZERGAH BELGELERİNDE SON DURUM NEDİR?

Başvurunuzda yer alan 9+1 araç kısmı  ile ilgili İstanbul Büyükşehir Belediyesi Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ile görüşülmüştür. Görüşme neticesinde tarafımıza verilen cevap aşağıdaki gibidir:

”Başkanlığımızın kararı gereği; internet üzerinden mobil uygulamalar vasıtası ile herhangi bir taşımacılık izni olmaksızın turizm vb. taşımacılık türleri için verilen belgelerin paravan olarak kullanılması sureti ile yapılan amaç dışı taşımacılıklarla mücadele kapsamında turizm taşımacılık belgelerinin (Turizm Güzergah İzin Belgesi) verilme ve denetleme hususları yeniden değerlendirilmiştir. Bu değerlendirme süreci sonucunda ilgili belgelerin turizm taşımacılığı amacı dışında kullanımlarının denetimi Belediyemiz, Ulaştırma Ve Altyapı Bakanlığı (UETD-S), İl Emniyet Müdürlüğü ve TURSAB’ın müştereken geliştirdiği sistem sayesinde yerine getirilecektir. Bu bağlamda ilgili kurumların ortak çalışması ve veri paylaşımıyla amaç dışı taşımacılık ile etkin bir mücadele ortaya koyulmuş olacaktır.

Sistemin devreye alınmasına kadar geçen sürede esnafımızın mağdur olmaması adına 14 koltuk ve üzeri araçlar ile başkanlığımıza başvuran taşımacılara söz konusu belge düzenlenmeye devam etmektedir.

Bahsi geçen değerlendirme sürecinin amacı turizm taşımacılığında olan esnafımızın mağdur olmaması, turizm taşımacılığının korsan taşımacılıklar için paravan olarak kullanılmaması ve illegal taşımacılıklarla mücadele etmektir.”

SORU: İSPARK DURAK KİRALARI İLE İLGİLİ SON DÜZENLEMELR NELERDİR?

 Başvurunuzun DURAK KİRASI kısmı ile ilgili İstanbul Büyükşehir Belediyesi İSPARK AŞ ile yapılan görüşme neticesinde alınan bilgi şu şekildedir: “DURAK KİRALARI ile alakalı olan çalışma devam etmektedir. Çalışma tamamlandığında tarafınıza bilgi verilecektir.”

SORU İBB TAKSİ PLAKASI İHALESİ YAPACAK MI?

Başvurunuzun TAKSİ İHALE ŞARTLARI kısmı ile ilgili İBB Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ile yapılan görüşme neticesinde alınan bilgi şu şekildedir:

“Belirtmiş olduğunuz başvurunuz incelenmiştir. Taksi plaka ve şartları ile alakalı olarak UKOME’nin almış olduğu herhangi bir karar bulunmamakta olup, karar alınması durumunda kamuoyuna bilgilendirme yapılacaktır.”

SORU: TOPLU ULAŞIMA BAĞLI TAKSİ DENETİMLERİNİ YAPAN EKİP SAYISI ZABITA DAHİL NE KADARDIR?

Başvurunuzun saha EKİP SAYISI kısmı ilgili İBB Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ile yapılan görüşme neticesinde alınan bilgi şu şekildedir:

”Belirtmiş olduğunuz konu hakkında saha denetim ekibimiz BEŞ EKİP olmak üzere sahada görev almaktadır.”

SORU: İBB’NİN SON PROJELERİNDEN ŞOFÖR AKADEMİSİ İLE İLGİLİ SON GELİŞMELER NELERDİR ?

Başvurunuzun ŞOFÖR AKADEMİSİ kısmı ile ilgili İBB Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ile yapılan görüşme neticesinde alınan bilgi şu şekildedir:

“Kurumumuza yapmış olduğunuz başvurunuz incelenmiş olup, Toplu Ulaşım Akademisi çalışmaları devam etmekte olup, karar alınması durumunda kamuoyuna açıklama yapılacaktır.” B016               

CEVABINI BEKLEDİĞİMİZ SORULAR

1-İETT OTOBÜS METROBÜS METRO VE TAKSİ İÇİN AYRI AYRI YILLIK ŞİKAYET ORANLARI NELERDİR?

2-İ TAKSİ  İLE İLGİLİ ŞÖFÖR İÇİN MOBİL UYGULAMA YAPILACAKMI VE NE ZAMAN YAPILACAK?

3-İ TAKSİ KAÇ ADET ARACA CİHAZ TAKMIŞTIR CİHAZ TAKMAYA DEVAM ETMEKTEMİDİR?

 

 

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyicisi Kullanıyorsunuz

Lütfen reklam engelleyici eklentiyi devre dışı bırakıp sayfayı tekrar yenileyin