Gündem

Korsan Taşımacılığa Çözüm 13+1 Araçlar

Günün her saati Telegram ve Whatsapp guruplarında Paylaşılan mesajlardan bir kaçını anlatalım.

Aşağıdaki mesajlardan binlerce var bu liste uzayıp gidiyor. Telegram ve Whatsap gibi sosyal iletişim ağları üzerinden yapılan bu kanunsuzluk bu zorbalık açık bir meydan okumadır. Peki kim bu gurplarda ki korsan taşımacılık yapan şahıslar? Global bir firma Türkiye pazarına girmek istedi.

Saat 23:49 Alibeyköy-Okmeydanı 50 TL  M.K.isimlı şahıs
23:49 H.K.:Tamam
23:51 M.K :Verildi
23:53 M.B.:Şişli-Şişli 50 TL müşteri hazır  15dk  3km
23:54     :Verildi
00:08 Adem: Topkapı-İHL 130 TL eft
00:12     :Verildi
01:13 M.Tur.:Sabah 10:45  Sultanahmet-İHL  Çıkış 06:30 dan sonraki karşılamyla takas olur
02:47 C. CEL.:Sirkeci-SAW  140 tl ödeme eft.

Bunu yaparken Malesef ön Kapıyı kullanmak yerine arka kapıyı hemde Kapıyı kırarak girmeyi tercih etti ve Bütün kapı kırıp içeri girenler gibi bu giriş yasa dışı Kabul edildi.Halbuki ön kapıdan zile basıp kendini tanıtıp izin alarak gelseydi yasal olan Taksilerden başkası ile çalışmasaydı şimdi bulunduğu yerden daha iyi bir yerde olabilirdi.Tabi bu kanunsuz giriş  birçok sorunuda beraberinde  getirdi .Altında 9+1 dediğimiz araçlarla otellerin araka sokaklarına park etmiş yada İstanbulun ara sokaklarında bir yerlerde  Telegram ve whatsap guruplarından gelecek korsan işleri kovalayan bu insanlar malesef hepimizn bildiği kurumların sorumsuz davranışlarından dolayı oluştu.Daha dramtik olan  artık bu insanlar bu kurumlarada zarar vermeye başladı.Taksiciye verilen zarar kadar GERÇEK TURİZM İŞİ YAPANLAR da mağdur.Peki bu karmaşık durumdan nasıl çıkılır?

Öyle bir çözüm olmalıki Turizimci, Seyehat Acentaları kanununda belirtilen işini yapsın Taksicilik alanına girmesin. Bu karmaşık durumu çözecek araç 13+1 araçlardır. İçinde Tur rehberi bulunduran bu araçlar Hem denetimlerde kolayca farkedilebilecek hemde daha az durdurulacaktır bunun yanında Yol belgesinin bu araçlara verilmesi daha kolaylaşacaktır. Ocak ayının ilk haftalarında  Sayın Kültür ve Turizm bakanımız ile Yapılan görüşmelerde Bu çözüm önerisi Taksiciler tarafından tekrar sayın bakana sunulmuştur. Toplantıda Çözüm sunan tek taraf olan Taksiciler sorunu gerçekten çözmek için çaba sarf ettiklerini ispat etmişlerdir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyicisi Kullanıyorsunuz

Lütfen reklam engelleyici eklentiyi devre dışı bırakıp sayfayı tekrar yenileyin