EtkinliklerGenel

Rehberler Ve Taksiciler Bu Ülkenin Turizm Elçileridir

Saffet Emre Tonguç

Taksiciler ve Rehberlerin ortak yanı iki meslek gurubuda Bu ülkenin bir nevi büyük elçileridir. Bu Ülkeyi büyük elçiler olarak  ne kadar iyi tanıtırsak  O kadar başarılı oluruz. Bunlar Saffet Emre Tonguç’un Turist dostu taksiciler eğitiminde Taksicilere söylediği sözlerdi.

‘’İstanbul’da yaşamayın İstanbul’u yaşayın’’  Taksiciler her gün defalarca önünden geçtiği tarihi yapıların hikayelerini ne kadar biliyor. İstanbul’u yaşayabiliyorlarmı ? bu yazıyı okuyan Her taksicinin İstanbul’u yaşamaya zamanımız yok dediğini duyar gibiyim. Kısmen haklı olabilirsiniz fakat istenirse Taksicilerde İstanbul hakkında  Profesyonel rehberler kadar olmasa da geniş bilgiye sahip olabilirler. Gün boyunca İstanbul’un hemen her sokağına girip çıkmak bir çok güzelliği canlı görmek gibi bir avantaj sağlıyor.

Saffet Emre Tonguç artık ünvanı bu toprakların dışına çıkan bir marka oldu. Gerek sosyal medyada gerek görsel medyada yakından takip ettiğimiz programlarını milyonlar severek izliyor. Turist dostu Taksiciler Eğitimlerinde Yaptığı konuşmada Aslında İstanbul’u maalesef yaşayamadığımızı hepimiz gördük.

Biz kendi şehrimizi Yaşayamıyorsak Bir Turizm elçisi olarak Turistlere nasıl yaşatacağız?

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyicisi Kullanıyorsunuz

Lütfen reklam engelleyici eklentiyi devre dışı bırakıp sayfayı tekrar yenileyin