GenelGündemRöportaj

TAKSİ DURAKLARINA ZORUNLU HİJYEN STANDARTLARI GELDİ

blank

İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine “Ticari Taksilere” ilişkin yeni genelge göndererek, taksilere yönelik hijyen tedbirlerini belirledi. Genelgeye göre ticari taksi durakları ve ticari taksiler, en az haftada bir kez düzenli aralıklarla temizlenecek, dezenfekte edilecek.
İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine ‘Ticari Taksilere’ ilişkin yeni genelge yayımladı. Buna göre, taksilere yönelik hijyen tedbirleri belirlendi.
Alınan yeni tedbirlere göre, Ticari taksi durakları ve ticari taksi olarak kullanılan araçlar en az haftada bir kez olacak şekilde düzenli aralıklarla dezenfekte edilecek.
Ticari taksi şoförleri, kişisel hijyen kurallarına uygun şekilde hareket edecek ve aracın içinde mutlaka maske kullanacak.
Ticari taksilerde, gün içerisinde araca binen her müşterinin kullanımına yetecek ölçüde kişisel kullanıma uygun dezenfektan malzeme/ürün veya 80 derecelik kolonya bulundurulacak. Ticari taksi şoförleri taksiye bindiği anda dezenfektan veya kolonya kullanabileceği/kullanması gerektiği konusunda müşteriyi bilgilendirecek.

blank
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyicisi Kullanıyorsunuz

Lütfen reklam engelleyici eklentiyi devre dışı bırakıp sayfayı tekrar yenileyin