EtkinliklerGenelGündemITEOSon Dakika

TAKSİCİLER KİLOMETRELERCE UZAYAN AYAR KUYRUĞUNDA!

blank

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Ukome’de kabul edilen %11 taksimetre zammından sonra, taksimetre ayarlarının yapılması için, taksimetre firmalarının pandemi sebebiyle talebi üzerine daha önceki yıllarda yapılan uygulamaların dışına çıkarak Avrupa ve Asya yakası taksilerini, tek bir merkezde Yenikapı Miting Alanında topladı. Ayar yaptırmak için yılbaşı gece yarısından itibaren Yenikapı’ya akın eden taksi esnafımız uzun kuyruklar oluşturdu. Sabahın ilk ışıklarıyla birlikte kilometrelerce oluşan kuyruk akşam saatlerinde de artarak devam ediyor.

blank

Daha önceki ayar organizasyonlarında taksimetre firmalarının belirlediği alanlarda tek bir kuyruk, tek bir ödeme ile gerçekleştirilen işlemler, bu firmaların talebi üzerine tek bir bölgede toplanarak ayarların yapılması karmaşık bir hal aldı. Park alanındaki toplanmaların ardından ayar yapılacak bölgeye girdikten sonra araçlar önce taksimetre ayar ücreti, tamir ayar formu ve taksimetre muayene ücreti bölümlerinin önünde uzun vakitler sıra beklemek zorunda kaldılar.

blank

Ankara, İzmir gibi şehirlerimizdeki ayar ücretlerinin aksine İstanbul’da belirlenen 660 TL.’lik ayar ücreti, İ.B.B.’nin, taksimetre fimalarından gelen talep üzerine Yenikapı Miting Alanını göstermesi, ayrı ayrı bölümlerde karmaşık bir şekilde sıraya girilmesi, Organizasyonda oluşan eksiklikler ve 3 / 5 saat süren bekleme süresi esnafımız tarafından tepkiyle karşılandı.

blank

 İ.B.B.’nin taksileri ücretsiz dezenfekte etmesi, Mobil Büfe araçlarıyla ücretsiz Çay, Çorba ve yiyecek hizmeti sunması, aynı zamanda bu tür organizasyonlarda esnafımızın yanında yer alan ilk Yerli ve Milli araç çağırma yazılımımız BiTaksi yetkililerinin de böylesine bir günde esnafımızın yanında olup çeşitli ikramlarda bulunması takdirle karşılandı.

blank

Yeni belirlenen zamlara göre;

  • Açılış: 5.50 TL.
  • İndi-Bindi: 14.50 TL.
  • Km. Ücreti: 3.45 TL. olarak belirlenen tarifeler 01 Ocak 2021 tarihinde yürürlüğe girdi.

Önümüzdeki yıl tüm eksikliklerin giderildiği, yüksek ayar ücretlerinin makul seviyelere çekildiği bir organizasyonla bu ayarda yaşanan problemlerin ortadan kalkacağına inanıyoruz.

YÜCE ALLAH’TAN TÜM ESNAFIMIZA, KAZASIZ, BELASIZ, SAĞLIKLI ve BOL KAZANÇLI BİR YIL NİYAZ EDİYORUZ!

blank blank blank blankblank blank blank

blank
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Türkiye’nin tüm ana haber kanallarında bu beceriksizlik gösterildi, organizasyonu düzenleyenlerin beceriksizliği sayesinde tüm Türkiye’ye rezil olduk, paranla rezil olmak bu olsa gerek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyicisi Kullanıyorsunuz

Lütfen reklam engelleyici eklentiyi devre dışı bırakıp sayfayı tekrar yenileyin