Yazarlar

Ankara Taksicileri

Yılmaz Çetinkaya

Ankarada biz taksiciler sabah beş gibi kalkar Bismillah der Taksimizin kontağını çevirmeye başlarız. Durak  önlerinde caddelerde ve sokak köşelerinde yerlerimizi alırız. Sarı papatyalar gibi açmaya başlarız. Ankara sokaklarında güneşin doğmasıyla  Ankara da hayat yeniden başlar. Duraklarda çaylar demlenir, simitler ve poğaçalar sehpaların üzerinde yerini alır.

Bir bardak sıcacık çay ile çayın yanında simitle kahvaltı yapan taksicilerimiz Ankara trafiğinin stresini göğüslemeye hazırdır. İşe giden memurun, amirin, işçinin ameliyata gidecek doktorun okula yetişecek öğretmeni, öğrencisi uçağa yetişecek iş adamını en hızlı güvenilir bir şekilde götürmeye çalışır. Gideceği yere

Ankarada  sabahları takside çalışanların çoğu Taksi sahibi iken öğleden sonra şöförlerden oluşur. Öğleden sonra şöförlerin taksileri  almasıyla Ankara sokaklarında yeniden bir heyecan yaşanır.

Sokaklarda sarı çiçekler hummalı bir gayretle  bal arılarının çalışma azmi ile  müşterilerini taşırlar. Akşam saat 20 civarlarında durak önleri sarı papatyalar görünümüne geçerken bu saatten sonra müşterisini alan taksicilerimiz merakla yolunu gözleyen ailesinin yanına dönmek için evin yolunu tutar.

Zaman gece yarısını gösterdiğinde sokaklarda mahalleler de sabahı bekleyen sarı çiçeklerimizin bir çoğu dinlenme modundadır. Ankarada hayat artık durmuştur Taki  sabah olup ateşi gören Mısır tanelerinin dağıldığı gibi  her geçen dakika  çoğalarak dağılan taksilerimizi caddeler de sokalarda durak önlerinde görmek güler yüzlü mütevazı halka hizmet hakka hizmet anlayışı içinde çalışıp müşterisini Allah (cc) rızkını ayağına kadar gönderdiği elçi olarak gören inancı ve dürüstlüğü ile çalışan  Bismillah diyerek hizmete başlayan canla başla mücadele eden Ankara taksici esnafımıza saygılar sevgiler hayırlı işler diliyorum

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyicisi Kullanıyorsunuz

Lütfen reklam engelleyici eklentiyi devre dışı bırakıp sayfayı tekrar yenileyin