GündemPiyasalar

Askar Otomotiv İle Oto Centeri Konuştuk

Yolu Oto Center’dan geçen bir çok kişinin yakından tanıdığı Mustafa Arslan bey (ASKAR) Yıllar önce yaptığı Öğretmenlik’den dolayı Hoca olarak anılıyor. 1986 yılında ihaleden aldığı Taksi plakası ile öğretmenlik hayatını sonlandırıp Taksi sektörüne giriş yapmış. Mustafa bey Sarı taksiyi ilk defa Rize’de gördüğünü ve dikkatini çektiğini anlattı. 1986 ile 1991 yılları arasında Taksi şoförlüğü yapan Mustafa Bey 1991 yılından sonra Taksi sektöründe ticarete girmiş.

Sektör ile ilgili bir çok konuyu konuştuğumuz Mustafa bey Oto Center’da plakanın fiyatını arz talep dengesinin belirlediğini, alıcı ve satıcının buluştuğu Oto Center  esnafın ticaretinde önemli bir rol üstlendiğini anlatttı.

Sektörde son 2 yılda yaşanan değişiklikleri göz önüne aldığımızda yeniliklerin bir çoğunu desteklediklerini bu değişikliklerin sektörün geleceğine yönelik olumlu katkılarının olacağını düşündüğünü ve  Sektörün bütün unsurlarının iyi niyetle bir araya gelmesi halinde bir çok sorunun çözülebileceğini söyledi.

ÖTV konusunda biraz farklı düşünen Mustafa bey. ÖTV araç indirimi şeklinde araca verilmelidir ancak O zaman hedeflenen faydanın sağlanabileceğini söyledi. ÖTV indiriminin özellikle Anadolu’da taksicilik yapan esnafa çok gerekli olduğunuda ekledi

Aplikasyonlar ile ilgili sorduğumuz sorulara aplikasyonları desteklediklerini hatta birden fazla aplikasyonun olması gerektiğini,İstanbul Taksiciler esnaf odasının bu işe girmesine olumlu baktığını ama işin içine siyaset bulaştırmadan profesyonelce yönetilen bir Aplikasyonun ITEO ya fayda getireceğini söyledi.

Şoför kartı olan herkesin bütün taksilerde çalışabilmesi, SSK mevzuatının taksiciler dinlendikten sonra şoför ve mal sahibi için adil ve uygulanabilir hale getirilmesi gerekir diyen Mustafa bey, daha öncede vurguladığı gibi SSK sorunu da iyi niyetle bir araya gelerek çözülebilir dedi.

Denetimlere karşı gelmediklerini  desteklediklerini tek istedikleri denetimlerin adil olması. Son çıkan madde bağımlılığı testinin ara ara yapılmasını desteklediklerini söyledi

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyicisi Kullanıyorsunuz

Lütfen reklam engelleyici eklentiyi devre dışı bırakıp sayfayı tekrar yenileyin