Gündem

Tarihi Yarım Adada Turistler İle Taksiler Üzerine Sohbetler

Belli aralıklarla Ülkemizi ziyaret eden Yabancı misafirlerimizle Taksiler üzerine sohbetler yapacak ve bunları hem dergimizde hem de web sitemizde yayınlayacağız. Bu sohbetlere tarihi yarım adadan başlamaya karar verdik ve ilk durağımız Sultan Ahmet camisi ile Ayasofya arasındaki meydan oldu. Burada Turistler ile yaptığımız söyleşilerde hepsinin Taksilerle kendilerine  göre bir tecrübesi olduğunu gördük.

taksidergisi.com olarak Taksicilerimizin Ülkemizi ziyaret eden Turistlere, kendi misafirleriymiş gibi davranmaları konusunda sürekli yayınlar yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Evimize gelen misafir bizim için ne ifade ediyorsa ülkemizi ziyaret eden Turistlerde aynı şeyi ifade etmeli İstanbul Taksicilerinin hepsinde bu bilinç yerleşik olmalıdır.

İlk misafirimiz Eric Belçika’dan gelmiş. En son 2013 yılında ülkemizi ziyaret etmiş simdi tekrar Ayasofya’dan başlayarak  ülkemizi gezmek  istiyor. İkinci Misafirimiz Pakistan’dan Osman oldu.İlk defa geldiği Ülkemizi  çok sevdiğini ve İstanbul’da 4 gün kalıp Dubai’ye geçeceğini söyledi. Osman havalimanındaki taksicilerin kendisine çok yardımcı olduğunu bundan memnun kaldığını anlattı. 3. Misafirimiz İran’dan gelmiş ve Van’dan İstanbul’a geçmiş Van’daki taksicilerin iyi ve yardımsever insanlar olduğunu söyledi. En sonuncu genç  misafirlerimiz Londra’da oturduklarını daha önce geldiklerinde Otel görevlilerinin kendilerine  taksi kullanmayın taksiler güvenli değil  telkininde bulunduğunu ama buna bir anlam veremediklerini çünkü taksicide herkes gibi geçinmek zorunda neden onlar hakkında böyle söylüyorlar dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyicisi Kullanıyorsunuz

Lütfen reklam engelleyici eklentiyi devre dışı bırakıp sayfayı tekrar yenileyin