GündemRöportaj

İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı- Celil Anık

ÖTV indirimi geri gelmeli

Şubat ayının en sıcak gününe İzmir’de girdik. Sabah saat 9:30 da  Ekibimizi önce Başkanın Basın Danışmanı Özgür Kaynar karşıladı. İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Celil Anık ile makamında 9:40 da başlayan sohbetimiz hem İzmir taksileri hem de genel Taksicilik üzerine oldu.  Oda içindeki turumuzla beraber yaklaşık 2 saat süren sohbet ve misafirperverliği için Sayın Başkana ve Danışmanına Teşekkür ediyoruz.

Soruları Beylikdüzü Taksiciler kooperatifi başkan yardımcısı Ersen Yalçın hazırladı. Başkandan İzmir taksilerinin sayısı gibi genel bilgileri aldıktan sonra ÖTV indiriminden tutun EN taksi aplikasyonuna, 40 yıllık tecrübelerine, Araç içi ve dışı kamera sistemlerine, Şoförlerle ilgili 3 bakanlığın ortaklaşa yürüttüğü yeni çalışmalara kadar bir çok şeyi konuştuk.

Başkan Celil Anık, 10 sene önceki Taksiciliğin artık yapılamayacağını yeniliklere hızlı bir şekilde ayak uydurmamız gerektiğini sohbetimiz içinde sık sık dile getirdi. Avrupa uluslararası toplu taşıma örgütü UITP nin 10 yıllık üyesi olduğunu belirten başkan 1976 yılından beri bu sektörün içinde olduğunu ve 15 e yakın Ülkeyi gezip taksi sektörünün yeniliklerini yakından takip ettiğini belirtti.

ÖTV indirimi konusunda  eğer ÖTV muafiyeti gelmeyecekse en azından ÖTV indiriminin geri gelmesi gerektiğini anlattı. Taşıma sektörünün diğer unsurlarına verilen bu hak, Taksiciye’de verilmesi gerekir diyen başkan bu konuyu her platformda dile getireceğini belirtti.

Dergimizin ilk sayısında tamamını okuyacağınız söyleşimizden bazı bölümleri web sitemizde de yayınlayacağız.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyicisi Kullanıyorsunuz

Lütfen reklam engelleyici eklentiyi devre dışı bırakıp sayfayı tekrar yenileyin