Kültür Sanat

Cem Yılmaz Taksici Güven Oldu

Deli adlı filimde  Taksici Güven’in (Cem Yılmaz) yolculuğunu ekrana getiriyor. En büyük hayali ‘aşık olduğu kızın gözlerine saatlerce bakmak’ olan Güven, bir gece mesaisinde başına gelen olayların örgüsüyle, seyirciye dramatik bir hikaye yaşatıyor. Deli’de Cem Yılmaz’ın yanı sıra Özkan Uğur, Cem Davran, Büşra Develi, Emin Gürsoy rol alıyor.

2018’de çekimleri gerçekleştirilen Deli ve Emanet, toplam 110 dakika süreleriyle seyirciyle buluşuyor. Her iki filmin müziklerinde de Jinglehouse imzası bulunuyor. Ayrıca Erkin Arslan’ın filme özel yaptığı ‘Rompo Happa’ ve Yasemin Mori’nin ‘Tuzlu Su’ şarkıları da filmde yer alıyor.

Ahmet Hakan ile yaptığı röportajda Cem Yılmaz şunları söyledi

Bir insanı nasıl tanırsın? Benim için garsona davranış biçimi çok önemli bir parametredir. İnsanı oradan tanımak mümkündür.

– Ben de ona çok dikkat ederim. Sosyal mesleklerden biridir servis elemanlığı… İyileri çok ciddi fark yaratır. O yerin müdavimi olmasanız bile o adamı görürsünüz. İnsanla uğraşıyorlar, ben de şu anda insanlarla uğraşıyorum. “İnsanla uğraşmak” ne demek o dünyada çok keskin bir şekilde gördüm ve öğrendim. Potansiyeli çok yüksek bir insan olarak gördüm garsonları… Taksiciler de öyledir, mahallenin bakkalı da öyledir. Çok sayıda insanla muhatap olanlarda enteresan, tuhaf bir bilgelik, bir erdem söz konusudur. Daha içe kapanık meslekler bunlardan yoksun olabiliyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyicisi Kullanıyorsunuz

Lütfen reklam engelleyici eklentiyi devre dışı bırakıp sayfayı tekrar yenileyin