GündemRöportajSağlık

İsrail merkezli bir araştırma merkezi Corona virüsü için geliştirdiği aşıyı önümüzdeki günlerde açıklamaya hazırlanıyor

İsrail merkezli bir araştırma merkezinin, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) tedavisi için aşı geliştirdiğini açıklayacağı bildirildi.

İsrail merkezli Ness Ziona Biyolojik Araştırma Enstitüsü’nden bilim insanlarının önümüzdeki günlerde koronavirüs aşısı üzerindeki çalışmalarını tamamladıklarını açıklayacaklarını söylediler.Son dönemde Kovid-19’un biyolojik mekanizmasını ve niteliklerini anlama konusunda daha iyi teşhis yeteneği, vakalar için antikor üretimi ve aşı geliştirme de dahil olmak üzere önemli bir atılım gerçekleştirildiği belirtildi.Geliştirme sürecinin aylarca sürecek  bir dizi testler ve deneylerden geçebileceğini belirten yetkililer 50 den fazla tecrübeli  bilim adamının ve araştırmacının bu virüs üzerinde çalıştığını açıkladılar.

Normalde hayvanlar üzerinde yapılması gereken testlerden sonra bir sonraki aşamaya geçilmesi beklenirken, Konunun aciliyetinden dolayı bu aşamayı  atlayıp diğer aşamalara geçilmesi planlanıyor.

Yaklaşık 3 hafta önce Japonya,İtalya ve başka ülkelerden alınan virüs örnekleri yoğun güvenlik önlemleri altında İsraile getirildi. Virüs örnekleri geldiği andan itibaren aşı geliştirmek için yoğun çalışmalar başladı.

Uzmanların bir kaç ay ile 1.5 yıl arasında bir zamanlama içinde aşının kullanabilir hale gelebileceğini bildirdi.Amerikan Moderna şirketinden sonra İsrailli Araştırma enstitüsüde aşının gelişiminde bayağı yol aldıklarını söylediler

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyicisi Kullanıyorsunuz

Lütfen reklam engelleyici eklentiyi devre dışı bırakıp sayfayı tekrar yenileyin