GündemRöportaj

Türkiye’nin Duyarlı Taksicisi Su İsrafına Karşı Mücadele Başlattı

blank

Salih Altunışık ismini haber kanallarında ve gazetelerde, İstanbul’un Trafik sorununun çözümü ile ilgili verdiği röportajlardan hepimiz tanıyoruz. Aynı Salih Altunışık Yine gündemde. Türkiye’nin en duyarlı Taksicisi trafik ile mücadeleden sonra bu sefer su israfına karşı bir mücadele veriyor. Musluklara bir aparat takarak Su israfına karşı verdiği mücadele İSKİ tarafından takdir ile karşılandı kendisine Plaketler verildi kısacası Salih Abi aradığı desteği bu sefer buldu. Salih Altunışık  işi artık o kadar ileriye götürdü ki okullara konuşmacı olarak davet ediliyor ve su israfı konusunda konuşmalar yapıyor. Mücadelesini gönülden, severek ve karşılıksız olarak yapan Salih abi Yıllar önce Afrika’da su kuyuları açıp insanların suya kavuşmasına yardımcı olmuş. İşte bu Afrika macerası Ona suyun önemini göstermiş susuzluğun ne demek olduğunu anlamasını sağlamış.
 

Elinde İSTOÇ dan aldığı küçük plastik parça, mikrofonlarımıza su israfı ile ilgili yapılması gerekenleri anlatırken bu projenin taksiciler tarafından sahiplenilmesini çok istediğini söyledi. Tanesi 1 TL olan bu parçaların büyük işler çıkardığını ve arabasının arkasında devamlı bunlardan olduğunu, okulların  Camilerin ve diğer kurumların önünden geçerken durup bu başlıkları o kurumların musluklarına takıp su israfını önlemenin kendisini çok memnun ettiğini belirtti.

Konuğumuz Salih Altunışık olunca İstanbul Trafiğinden bahsetmemek olmazdı. Söyleşimize Levent Kanyon AVM önündeki ışıkların oluşturduğu trafikle başladık ve diğer sorunlu bölgelere geçtik.

Duyarlı Taksici sayısının artmasını çok isteyen ve Taksicilerin sosyal sorumluluk projelerine daha fazla dahil olmasını isteyen Salih Altunışık  Söyleşimizin bir bölümünü dergimizde yayınlayacağız.

 

blank
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyicisi Kullanıyorsunuz

Lütfen reklam engelleyici eklentiyi devre dışı bırakıp sayfayı tekrar yenileyin