Yazarlar

Yine Yeni Yeniden Taksicilik için,

Hayatımızın 7/24 vazgeçilmezi ulaşım araçlarının sarı papatyalarını önce tarifi ile başlayalım, TAKSİ NEDİR ?

Taksi genellikle sarı renkli ticari araçtır.

Kullanım şekli Durağından binilerek,telefonla çağrılarak ve aplikasyon üzerinden teknoloji yardımıyla alınan taksi hizmeti , arabası olmayanlar için kolaylık sağlar.

Taksiye binmenin belirli bir ücreti vardır. Bu ücret de taksimetre yardımıyla belirlenir.

Tamda bu tarife uygun olarak  geçim kaynağımız işte bu taksimetreden rızkımıza ayrılan nasib kadardı.Uzun yıllardan buyana ,Taksi ve Taksicilik mesleği ile uğraşan  bir aileden geldiğimi için, Hayatının  her  döneminde TAKSİ ve TAKSİCİLİĞİN önemli yer tuttu. Geçim kaynağını  Taksi üzerinden sağlayan herkese ve günlük hayat akışı içerisinde Taksi kullanan müşterilerimize nasıl bir fayda sağlayabiliriz diye   uzun yıllar boyunca oluşturduğum birikimlerimizin bu günümüze , mesleğimize , geleçeğimize değer katabileceği düşüncesiyle  yeni yayın hayatına başlayan ve bu ilk sayısıylada sizlerle buluşan yeni  yola çıkmış TAKSİ DERGİSİ ile fırsat buldukça sizlerle bir arada olmak beni mutlu edecektir.

Artık zaman Değişim, Gelişim ve  Teknoloji  zamanı bizde bu mihbalde  TAKSİ VE TAKSİCİLİĞİN GELİŞİMİ ,Müşteri memnuniyeti, çalışan memnuniyeti için var gücümüzle gece gündüz demeden 7/24 mesleğimizin emrindeyiz.

Özellikle derginin  müşterilerimiz ve bizler arasındaki  en büyük anlaşılamama ve birbirimize derdimizi anlatamama  konularında katkı sağlayacağını düşünüyorum.

insanların birbirleriyle iletişime geçme, haberleşme gereksinimini karşılamak için yazılı araçların kullanılmaya başlanması insanlık tarihi kadar eski bir geçmişe sahip olmasına rağmen ne hikmetdirki, Taksicilik mesleği iler uğraşan kimseler kendilerini bir türlü karşı tarafa anlatmakta ve onları anlamada hep zorluklar yaşamaktadır.

Bu derginin  içinde, mesleğimiz ile alakalı güncel haberlere Taksi veTaksicilk mesleğinin daha iyiye güzele gitmesi için içeriğinde  çeşitli konuları işleyen makale ve teknik ve teorik bilgiler sağlı ve hukuk köşeleri Piyasa bilgileri mesleğin duayenlerinden  geçmişdeki güzel hatıraları,emek vermiş değerli büyüklerimiz ile yapılmış ropörtajlar,sizden, gelen araçlar hakında  teknik ve hukuksal konulara ait  sorulara verilmiş cevab köşeleri olaçaktır.

Her sayıda bir durağımızın tanıtımı ve personelleriyle  özel yapılmış şöyleşi eski  resimler anılar fıkralar ve  doğa ve kültür- sanat konuları olaçak kritik bir yere sahip olmuştur.Ayrıca internet haber gazeteciliğinin bizim mesleğimiz ve geleceğimiz ile alakalı gerek görülen haberlerede yer verileceği kanaatindeyim.

Sonuç olarak, Bugüne kadar hep menfaatleri ve kendi çıkarları için uğraşanların yerine artık sizinde sesiniz ve eliniz olmak için bende bu dergide varım.

İlginize şimdiden teşekkür ederim.
Saygılarımla;
ABDULKADİR ARDIÇ ( KADİR BAŞKAN )

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyicisi Kullanıyorsunuz

Lütfen reklam engelleyici eklentiyi devre dışı bırakıp sayfayı tekrar yenileyin